♻Bebeğinizin zihinsel ve fiziksel gelişimi için muhteşem bir yağ kaynağı. İçinde sodyum ve kolesterol da yok.

♻Bir avokado ortalama 19 mikrogram betakaroten ve 3.5 gram yağ içeriyor.
♻Avokadoda bulnan yağ anne sütündeki yağ ile büyük benzerlik taşıyorAvokado yagi bebeğinizin sinir sistemi ve beyin gelişimi için mükemmel bir destek. .

♻Aynı zamanda mutluluk hormonu olan seratoninden ötürü ruh sağlığımıza da en az beden sağlığımıza olduğu kadar faydalıdır.
♻İçerdiği yüksek potasyum dinçlik verir ve insanı depresyona sokan uyuşukluluk ve rehaveti üzerinden atar.
♻Bağışıklık sistemimizi güçlendiren, kandaki alkalin dengesini koruyan ve kandaki kırmızı kan hücrelerini yapan avakado aynı zamanda bir demir kaynağıdır.
♻Avakadonun içinde A, B1, B2, B3, B6, C, E, K vitaminleri, fosfor, magnezyum, demir, potasyum, kalsiyum ve çinko gibi mineraller bulunmaktadır.
♻Avokado alırken koyu yeşillerini şeçiniz. Sert abokadonun tadı pek hoş değildir. Yumuşaması için başka bir meyve ile yağlı kağıda sarıp 1-2 gün dolapta bekletmenis yeterli. Gazete kağıdına üzerinde ki boyalardanndolayı sarmamak daha uygun olacaktır.
Alternatif tarifler paylaşacağım ama #bebeksofrasiavokado etiketinden tariflere ulaşabilirsiniz ?
Sizlere alternatif olması için annelerimizden 3 farklı avokado tarifi de paylaşalım , daha fazlası için #bebeksofrasiavokado etiketine bakabilirsiniz.
1.tarif : @radikal_anne nin tarifinde ; avokado , muz , ve çok az badem sütü ?
 2.tarif: @dtduygub nin tarifinde ;  muz , avokado , fındık , ruşeym ?
 @uvldn in tarifinde ; Labne ve avokado var ?  Ellerinize emeğinize sağlık ✨?
Ben şahsen en çok karabiber , limon ve zeytin yağlı severim , Rüzgar ise yoğurt ve avokado karışımını ? Farklı tariflerinizi sizde paylaşınız ✌