Merhabalar sevgili Sibel . Öncelikle teklifimi geri çevirmediğin için çok teşekkürler. Uzun zamandır seni takip eden bir anne –arkadaşın olarak ben seni tanısam da Bebek Sofrasını takip eden anneler için biraz kendinden bahseder misin?
   – Sibel Türsen,31 yaşında Doğma büyüme sıkı bir İzmir liyim. 23 yaşında evlenip 28 yaşında anne oldum. Asıl mesleğim Spor Yöneticiliği. Ege Üniversitesi Mezunuyum. Hayalim olan mesleğime dönüş yapıyorum bu hafta   2 yıldır da İzmiranneleri sayfasını yönetiyorum.
Biraz İzmir Anneleri de konuşalım mı? Kimdir İzmir anneleri ? Neler yaparlar ?
İzmirAnneleri İzmir de yaşayan annelerin ortak buluşma portalıdır. Önce Kadın , daha sonra Anne olarak yaşadığımız sıkıntıları,sevinçleri paylaştığımız bir topluluk. Bu öyle bir topluluk ki izmiranneleri sayesinde tanışıp en iyi arkadaş olan bir çok gurup var. Öyle ki gün bile yapıyorlar, fotoğrafları gördükçe seviniyorum, hepimiz anne olunca bir süre evlere kapandık,işte bu nokta da karşısına İzmirAnneleri çıkan anneler “şanslı”olduğunu dile getiriyor bana yolladıkları maillerde,mesajlarda. İşte bu beni çok mutlu ediyor.
İyi ki bu fikri hayata geçirmişim diyorum.
Kesinlikle. İyi ki hayata geçirmişsin ve gerçekten çok kaliteli bir iş yapıyorsun. Söylemeden edemeyeceğim ki ben yakışıklı ve sportmen oğlunun ben sıkı takipçisiyim 🙂 Ama merakettiğim şeyler var. Mesela beslenme konusunda en zorlandığın konu ne oldu ve nasıl çözümledin?
  – Demir ile sadece ek gıda ya geçiş döneminde zorlandık. Onunda sebebi meme emmesiydi. Demir hayatımda gördüğüm en anne sütü-meme delisi çocuktu.9ay sadece anne sütü aldı. Alıştıktan sonra şu an 3,5yaşında yemediği şey yok desem doğru olur.
Bizimle Demir oğlanın en sevdiği yemeklerden birinin tarifini paylaşır mısın? Eminim bir çok anne denemek isteyecektir 😉
-En sevdiği diye bir yemek yok aslında her yemeği çok büyük bir iştahla yer. Yemek tarifi vermek senin işin ben her yemeği yedirme sırrımı söyleyeyim. “Zorlamamak” hiç zorlamadım. O “son kaşık” olayı hiç yok bizim evde. 3 kaşık çorba içip sofradan kalktığını bilirim. Mesala az yedi mantığım yoktur,elimde tabakla arkasından koşmam. Aç olsa zaten gelir yer,-ki geliyor. Bu mantık oturursa annelerin zihninde inanın yemek yemeyen cocuk kalmaz. Kendinizden pay biçin, bir şeyi ne kadar çok ısrar ederlerse o kadar itici oluyor.
Demir in aklımda en çok kalan yemeği balık corbası. O kadar keyifle içerdi ki,arada sırada yaparım. Benim uydurduğum bir tarif belki gerçektende vardır bilemiyorum
Balık çorbası;
-Ben mezgit kullanıyorum,iglo nun.
Ölçüler yapacağınız miktara göre değişiklik gösterir.
1 adet iglo mezgit , 1 adet ufak kuru soğan, 1adet orta boy havuç, mevsimi ise 1 adet orta boy kereviz(balık ile çok yakıştırırım) tereyağı,su. Hepsini çiğden düdüklü tencereye doğrayıp kaynatıyorsunuz. Sonra da çatalla eziyorum,hiç rondo vb kullanmadım. Rondo, blendır tarzı gereçler ile öğütülmüş yemekler çiğnemeyi öğrenmelerini geciktiriyor. Hepsi bu enfes bir çorbadır. Ve bol vitaminli.
Bu güzel sohbet ve tarif için çok teşekkürler. İyi ki tanıdım dediğim insanlardan biri olarak bloguma sefalar getirdin 🙂 
-Ben teşekkür ederim. İyi ki tanımışım dediklerimdensin. Bunu dediğim insan sayısı azdır. Bana çok ilham verdin, bazen sana bunu yazarak da dile getirmişimdir. “Çocuğa ne yemek yapsam” derdi büyüktür biz annelerde. Çoğu zaman yemeklerimizi yetersiz buluruz. Doyup doymamasından önce acaba vitamini aldı mı? gibi bir telaşımız var. İşte sen bunu müthiş yapıyorsun. Yemek tariflerinin yanı sıra, besinlerin açıklamalarını yapıyorsun ya esas sen sefalar getiriyorsun evimize.
Bu hoş sohbet için çok teşekkürler. Bloğunda yer almak bana onur verdi
İzmir anneleri instagram hesabı