✅Tavuk çorbasında bulunan ve “karnosin” adıyla anılan bir madde enfeksiyonla ilk aşamasındayken savaşıyor. Bu sebepten eve hafiften bir grip girdiyse boğazlar şişiyorsa Tavuk suyuna çorba vazgeçilmez! Bu maddeden tam anlamıyla yararlanmak için tavuğu bütün ve kemikleri kırılmış halde pişirin ✌
✅Nebraska Üniversitesi’nden bilim adamları soğuk algınlığı şikayeti olan hastalar üzerinde bir deney gerçekleştirmiş.  Gönüllülerin bir bölümüne soğuk su, bir bölümüne sıcak su ve diğerlerine de tavuk çorbası verilmiş.
Sıcak içeceklerin solunum yollarındaki mukusun akışını hızlandırdığı ve solunum yolunu temizlediği bilinmekteydi. Ancak tavuk çorbasının sıcak sudan daha etkili olduğu görülmüş. Ayrıca tavuk çorbasındaki mineral ve vitaminler iltihaba karşı da oldukça etkili.
Tavuk Suyuna Çorba
1 bütün tavuk
6 yemek kaşığı kuskus
2 silme yemek kaşığı un
1 çay kaşığı nane
1 limon
1 bütün tavuğu kemiklerini kırıp , 1 tatlı kaşığı sirke ilavesiyle 3 lt su ile pişirdim. Kalan suya kuskusu ekledim. İyice pişene kadar kıdık ateşte kaynadı. 2 silme yemek kaşığı unu su ile seyreltip ekledim 2 dk kaynadıktan sonra limon ve naneyi ilave edip altını kapattım. Afiyet olsun.